Hakkımızda

MAYA Grubu’nun temelleri 1949 yılında İlyas Özsüer tarafından atılmış olup, 1958 yılında şirketleşmiştir. Grup, ilk yıllarında iplik ve elyaf hammaddesi ticareti, sanayi ve çeşitli diğer endüstriyel sektörlerde faaliyet göstermiştir.

Günümüzde, konut, ofis ve alışveriş merkezleri alanında Türkiye’nin önde gelen geliştirmecilerinden olan MAYA Grubu için gayrimenkul sektörü 1970’lerden başlayarak ana iş kolu olmuştur.

1984 yılında ikinci jenerasyonun yönetime dahil olmasıyla büyüme hızlanmış ve MAYA Holding çatısı altında kurumsal yapılaşma sürecini, aile şirketi değerlerini koruyarak 1999’da tamamlamıştır. 2003 yılından itibaren perakende ve servis sektörleri grubun diğer ana iş kolları haline gelmiştir.

Vizyonumuz

MAYA’nın kurumsal vizyonu, öncelikle içinde bulunduğu sektörlerde kalite çıtası yüksek ürün ve hizmet sunumu ile saygın konumunu korumaktır. MAYA, bu vizyonuyla yurtdışında da genişlemeyi hedeflemektedir.

Misyonumuz

MAYA Holding, faaliyette bulunduğu sektörlerde, ahlaki değerlere bağlı kurumsal yönetimle, en iyi hizmeti sunarak müşterileri ve ortakları için değer yaratan, çalışanlarına saygılı, tedarikçilerine adil, topluma ve çevreye duyarlı bir yapıyla faaliyetlerini sürdürme misyonunu taşımaktadır.