İnsan Kaynakları Politikası

Kurumsal Değerlerimiz

Şirketimizde davranışlarımıza ve kararlarımıza yön veren değerlerimiz ön plana çıkmaktadır. Değerlerimiz bir konu ile ilgili karar verirken veya harekete geçerken bize doğru yolu gösterir.Değerlerimiz, bizi birbirimize yakınlaştıran ve bağlayan bir güç görevi görmektedir.

a. Birliktelik ve Heyecan

MAYA Grup Şirketleri’nde yapılan iş, hiçbir zaman tek kişilik bir çalışma olmayacaktır. Aynı hedefe koşan ve birbirinin çabalarına saygı duyan insanların işbirliğiyle tanımlanacak bir ekip çalışması olup, bizim için herkes önemlidir.

b. Sürekli Yenilenme Arzusu

Hayatta hiçbir şey sabit değildir; değişiklik dışında. Hepimiz değişim yaratma isteği ile çalışırız.

c. Dinamizm ve Hızlılık

Günümüzün ekonomik ve rekabet koşulları, kalıcı büyümeyi sağlamak için, hızlı ve çevik olmayı gerektirir. Karar ve aksiyonlarımızda kaliteden feragat etmeden hızlılık ve çevikliğe önem veririz.

ç. Maliyet Bilincinde Olmak

Hepimiz maliyetleri azaltmaya çalışırız ve şirket kaynaklarını dikkatli kullanırız. Tasarrufun toplumsal bir görev olduğuna inanırız.

d. Sorumluluk Alma ve Başkasına Sorumluluk Verme İsteği

Çalışanlarımız sorumluluk almayı ve vermeyi bir yük olarak görmezler. Bizim için bu, bir ayrıcalık ve görevdir. Hata yapmaktan çekinmemek ancak aynı hatayı tekrar etmemek, şirket yönetmelik ve kurallarına göre hareket etmek en önemli hedefimiz olmalıdır.

e. Mütevazılık ve İstek

Çalışma arkadaşlarımıza, onların görüşlerine saygı gösterdiğimiz ve onları dinlediğimiz anlamına gelir. Rakiplerimize saygı göstermek; sadece onlardan daha iyi olduğumuzda pazardaki konumumuzu güçlendirebileceğimizi unutmamak gerekir.

f. Sadelik

Davranışlarımızda ve çözümlerimizde sadeliği benimsemek. Verimlilik, sağduyu ve doğal olanı yapmak.

g. Örnek Olma Yoluyla Liderlik

Hiçbir yöntem iyi bir örnekten daha etkili değildir. Lider olarak, yöneticinizin size nasıl davranmasını istiyorsanız siz de ekibinize öyle davranın.

h. Farklı Olma Cesareti Göstermek

Geleneksel ve alışılmış çözümler dışında başka çözümler denemeye istekli olmak ve işimizde farklılık yaratmak için cesaretli olmak demektir.

ı. Gerçekten Kopmamak İçin Gayret Etmek

Yaptığımız işe önem vermemiz ve ayrınıtıları gözden kaçırmamamız gereklidir. Önemli olan söylediklerimizi günlük hayatta uygulamaktır.

i. Sürekli ‘Yolda’ Olmanın Önemi

Hedefe ulaşmaya çalışma yolunu, hedefin kendisine ulaşmaya çalışmaktan daha heyecan verici bulmaktır.